ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών
Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα (από 14 έως 20-10-
2019)

Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 14 έως 20 Οκτωβρίου του
έτους 2019) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής
Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηπείρου θα είναι τα ακόλουθα:

                                  ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ:

1 Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

 Δεύτερα (14-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Βουτσαράς – Κούρεντα – Γιουργάνιστα – Χίνκα –
Πολύγυρος – Ελευθεροχώρι – Ψήνα – Δραγοψά – Λύγκος – Κόντσικα –
Ασβεστοχώρι.
 Τρίτη (15-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Θεριακήσι – Κοπάνη – Βαρυάδες – Δερβίζιανα
–Αλεποχώρι – Παλαιοχώρι – Σιστρούνι – Ρωμανός – Μπεστιά – Ζωτικό
– Καταμάχη – Παρδαλίτσα - Αρτοπούλα.
 Τετάρτη (16-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ελάτη – Δίλοφο – Κουκούλι – Καπέσοβο – Τσεπέλοβο
– Σκαμνέλι – Ηλιοχώρι – Βρυσοχώρι.
 Πέμπτη (17-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νεγράδες – Φραγκάδες – Λεπτοκαρυά – Δόλιανη –
Καστανώνας – Μακρίνο – Ελατοχώρι – Βοβούσα – Φλαμπουράρι –
Γρεβενίτι – Τρίστενο - Μηλιωτάδες.
 Παρασκευή (18-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πλατανιά – Δροσοχώρι – Κράψη – Μεγ. Γότιστα –
Μικρή Γότιστα – Μεγ. Περιστέρι – Μικρό Περιστέρι – Ανθοχώρι.
 Κυριακή (20-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 23:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Μεταμόρφωση – Ασπράγγελοι – Βίτσα - Άνω Πεδινά
- Κάτω Πεδινά – Ελαφότοπος – Αρίστη – Πάπιγκο – Μεσοβούνι -
Καλπάκι.

2 Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

 Δεύτερα (14-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γεροπλάτανος – Ρουψιά – Άγιος Κοσμάς –
Ωραιόκαστρο – Κάτω Μερόπη – Παλαιόπυργος – Μερόπη – Κακόλακκος
– Δολό.
 Τρίτη (15-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ζάβροχο – Τεριάχι – Σταυροδρόμι – Μαυρόπουλο –
Χρυσοδούλη – Αργυροχώρι – Ξηρόβαλτος – Ορεινό – Ποντικάτες –
Πωγωνιανή – Σταυροσκιάδι - Δρυμάδες.
 Τετάρτη (16-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ελληνικό – Λάζαινα – Αετοράχη – Κωστήτσι –
Φορτόσι - Πάτερο - Καλέντζι – Πηγάδια – Πλαίσια - Κορύτιανη.
 Πέμπτη (17-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νεοχώρι - Κτίσματα - Χαραυγή - Καστανή - Αγία
Μαρίνα - Κάτω Λάβδανη - Λάβδανη - Διμόκορη - Ψηλόκαστρο -
Στρατινίστα - Περιστέρι - Κεράσοβο.
 Παρασκευή (18-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Kέδρος –Πετροβούνι – Ποτιστικά –Παλαιοχώρι
Συρράκου –Μιχαλίτσι – Βαπτιστή -Χουλιαράδες.
 Σάββατο (19-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 13:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Σενίκο - Δομολεσσά - Μικροχώρι - Κερασέα – Λωζανά
- Ραδοβίζι - Διχούνι.
ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ:
 Δευτέρα (14-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αστροχώρι – Μεγαλοχώρι – Μεσόπυργος – Ελάτη –
Καστανιά – Μηλιανά – Γρέβια – Πηγές.
 Τρίτη (15-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πέτα – Κλειστό – Ζυγός – Μαρκινιάδα – Μελάτες –
Κάτω Αθαμάνιο – Αθαμάνιο – Τετράκωμο – Μεσούντα.
 Τετάρτη (16-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Μεγάρχη – Φωτεινό – Άνω Πέτρα – Διάσελλο –
Δημαριό – Κλειδί – Περδικορράχη – Πέτρα – Γιαννιώτι – Σκουληκαριά.
 Πέμπτη (17-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γρίμποβο – Κορφοβούνι – Έλατός – Αμμότοπος –
Πιστιανά – Ροδαυγή– Σκούπα – Δαφνωτή.
 Παρασκευή (18-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Δίστρατο – Ανεμορράχη – Κυψέλη – Ράμια – Λεπιανά
– Μικροσπηλιά – Άνω Γραικικό – Κουκούλια – Κρυονέρι – Βαθύκαμπος.
Σάββατο (19-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Λιμίνη – Σελλάδες – Κομπότι – Περάνθη – Κομμένο –
Αγία Παρασκευή – Ανέζα – Κορωνησία - Πολύδροσο – Ράχη – Αγ.
Σπυρίδωνας – Στρογγυλή.

                               ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ:

 Δευτέρα (14-10-2019) και ώρες από 16:00 έως 22:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ριζά – Χειμαδιό – Λυγιά – Βράχος – Λούτσα –
Τσουκνίδα – Βαλανιδορράχη – Μεσοπόταμος – Αμμουδιά – Αγ. Κυριακή
– Λιβαδάρι – Αγια.
 Τρίτη (15-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καμαρίνα – Κρυοπηγή – Μυρσίνη – Μεγαδένδρο –
Εκκλησιές – Δεσποτικά – Κορυφούλα - Βαλανιδούσα – Αϊδονιά.
 Τετάρτη (16-10-2019) και ώρες από 16:00 έως 23:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αρχάγγελος – Ν. Σινώπη – Ν. Σαμψούντα – Σφηνωτό
– Άνω & Κάτω Κοτσανόπουλο – Άνω Ράχη – Βρυσούλα – Ρευματιά –
Σκιαδάς – Κρανέα.
 Πέμπτη (17-10-2019) και ώρες από 16:00 έως 22:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νικολίτσι – Άσσος –Πολυστάφυλο – Μελιανά –
Παπαδάτες – Γαλατάς – Ριζοβούνι – Τύρια – Στεφάνη.
 Παρασκευή (18-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γυμνότοπος – Γοργόμυλος – Τσαγκαρόπουλο –
Κλεισούρα – Παναγιά – Γωνιά – Δρυμώνας – Κερασώνας – Άγιος
Γεώργιος – Παντάνασσα – Πέτρα.
 Σάββατο (19-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Σκεπαστό – Σκαφιδωτή – Τσεκούρι – Βουβοπόταμος
– Μουζακέικα – Αηδόνι – Σταυροχώρι – Κορωνόπουλο – Κορώνη –
Κυψέλη – Τζάρα – Θέμελο – Χόχλα – Κουκούλι.

                            ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ:

 Δευτέρα (14-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Φοινίκι – Δάφνη – Άνω Ξέχωρο – Ριζό (Αράχωβα) –
Κοκκινολιθάρι – Νεροχώρι - Κεραμίτσα- Αχουρία Κεραμίτσας – Μαλούνι
- Αχούρια Μαλουνίου.
 Τρίτη (15-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Φανερωμένη – Γηρομέρι – Μαυρονέρι – Κάτω Ξέχωρο
– Κερασοχώρι – Παλαμπάς – Άγιος Νικόλαος – Άγιοι Πάντες – Κρυονέρι
- Αμπελώνας.
 Τετάρτη (16-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τσαμαντάς – Βαβούρι – Λιάς – Λίστα – Κουρεμάδι –
Κεφαλοχώρι – Μηλέα – Γαρδίκι Φιλιατών - Αναβρυτός.
 Πέμπτη (17-10-2019) και ώρες από 18:00 έως 01:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γεροπλάτανος - Πηγαδούλια – Άγιος Αρσένιος –
Σμπόκια – Κυπάρισσος – Παλαιοχώρι – Δονάτος – Γολά – Ροδοστίβα.
 Παρασκευή (18-10-2019) και ώρες από 08:00 έως
15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αετός – Άνω Παλαιοκκλήσι – Κάτω Παλαιοκκλήσι –
Κοκκινιά (Τσατσουλέϊκα) – Χλωμός - Αχλαδιά.
 Σάββατο (19-10-2019) και ώρες από 08:00 έως 15:00
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πολύδροσο - Πέντε Εκκλησιές – Πλακωτή –
Πετροβίτσα - Ραβενή – Καλλιθέα – Χαραυγή –Λεπτοκαρυά.

Nicopolis Press

Το Nicopolispress.gr είναι ένα ειδησεογραφικό Blog με ειδήσεις από την Πρέβεζα, την Ελλάδα και τον Κόσμο.

Αφήστε ένα μήνυμα:

0 σχόλια: